PKO BP zaprasza mnie do sądu

Regulamin forum
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
suckedbypkobp
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA (Inteligo)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

PKO BP zaprasza mnie do sądu

Postautor: suckedbypkobp » 16 stycznia 2017, 12:37

W odpowiedzi na inny temat: forum nie umiera, ale pewnie większość, tak jak ja, zastanawia się, co zrobić ze zgniłym jajkiem.

"Mój" bank, PKO BP, w odpowiedzi na moją prośbę o przewalutowanie po kursie z dnia kredytu, wysmarował odpowiedź na dwie strony A4. Wychodzi na to, że mają już gotowy wzorzec naszpikowany paragrafami i wmawiający, że konsultant udzielił mi wszystkich informacji i o wszystkim uprzedził. Powołują się na wyrok Sądu Najwyższego z dnia 24 maja 2012 sygn. akt: II CSK 429/11 o świadomości ryzyka.

Na koniec "zapraszają" mnie do sądu.

Zastanawiam się zatem, czy moja sprawa może się zmieścić w dotychczasowych 62 (na 80) pozytywnych wyrokach. Mając na względzie fakt, że PKO BP jest BP, wydaje mi się, że jestem w czarnej d#@$^@#.

Jeśli jednak ktoś może mi coś doradzić, ma pozytywne doświadczenia, zna kancelarię która przynajmniej "zremisuje" z bankiem, to się bardzo polecam.

p.s. z przerażeniem zauważyłem, że na umowie jest zapis, że muszę utrzymywać konto Aurum, co wiąże się z wpłacaniem co miesiąc 9.000 zł!!!!!!!!!!!!!! Jeśli nie to kara 30 zł!!!!!!!!!!

"0 zł za prowadzenie konta jeśli w miesiącu, za który naliczana jest opłata miesięczna za konto wpływy na konto wynoszą min. 9 000 zł lub średnie saldo depozytów w PKO Banku Polskim wynosi min. 150 000 zł, w przeciwnym razie 30 zł/mies."
Robert (avatar pochodzi z https://ursynow.tv)

Awatar użytkownika
suckedbypkobp
Forumowicz

Re: PKO BP zaprasza mnie do sądu

Postautor: suckedbypkobp » 06 lutego 2017, 16:01

p.s. ze względu na świeży powiew, pozwoliłem sobie wysłać ponownie.

Nowe pytanie brzmi: czy w prawie Państwowym sądzie można wygrać z Państwowym bankiem, w Państwie które zamiata sprawę pod dywan?

JaW
Forumowicz
Bank poszkodowanego: mBank

Postautor: JaW » 06 lutego 2017, 18:06

Można wygrać w państwowym bankiem, ale jeśli nie masz adekwatnej wiedzy ekonomicznej i prawniczej oraz doświadczenia procesowego, to samodzielnie - masz małe szanse.
Radziłbym Ci zacząć od przeanalizowania swojej umowy o kredyt zawartej z bankiem (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś), pod kątem ewentualnych klauzul abuzywnych lub nieważnych z mocy prawa. Jeśli takie "kwiatki" masz w umowie spróbuj policzyć, ile powinieneś bankowi płacić, gdyby ich w umowie nie było. Różnica między tym co spłaciłeś a tym co - wg Twojego wyliczenia - powinieneś spłacić, to Twoje roszczenie do banku.
Aby przerwać bieg przedawnienia (to ważne, jeśli kredyt wziąłeś więcej niż 9 lat temu) powinieneś wezwać bank do próby ugodowej lub od razu złożyć pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Wszystkie szczegóły znajdziesz w sieci.
Poszukaj ludzi którzy mają umowy identyczne jak Twoja i już z tym bankiem walczą indywidualnie. Rozważ ewentualnie uczestnictwo w pozwie grupowym ("w kupie siła").
Bez pomocy wyszukiwarki się nie obejdzie.
JaW

JaW
Forumowicz

Postautor: JaW » 06 lutego 2017, 18:37

Ostatnia wiadomość w sprawie pozwu grupowego przeciwko PKO BP (z google):
Andrzej Kamiński
+1
wczoraj 30.01.2017 r. Sąd Okręgowy w Warszawie dopuścił do rozpoznania Nasz pozew zbiorowy przeciwko PKO BP oraz oddalił wniosek banku o złożenie kaucji. W tej chwili jest Nas ponad setka, ale wiem, że jest kilkadziesiąt kolejnych chętnych do walki.
Oby pozwów było jak najwięcej, bo tylko wówczas nie da się tego zamieść pod dywan.

JaW

Awatar użytkownika
suckedbypkobp
Forumowicz

Postautor: suckedbypkobp » 07 lutego 2017, 09:34

JaW, dziękuję, znalazłem wpis i zaczynam działać dalej. Niestety moja umowa jest datowana marzec 2006, stąd moje dodatkowe obawy.

JaW
Forumowicz

Postautor: JaW » 07 lutego 2017, 12:53

W przypadku stwierdzenia nieważności umowy nic nie stracisz.
W przypadku gdyby sąd uznał tylko wadliwość lub nieważność niektórych klauzul umownych a pozostałą część umowy utrzymał w mocy, możesz nie odzyskać nadpłaconych części rat za pierwsze 12 miesięcy spłacania (oczywiście o ile do marca 2017 zdążysz przerwać bieg przedawnienia) jeśli bak podniesie zarzut przedawnienia. Do tego zarzutu możesz zgłosić w toku procesu sprzeciw odpowiednio argumentując. Przedawnienie nie zachodzi automatycznie; decyduje o nim sąd na wniosek zainteresowanej strony.
Powodzenia !
JaW

Wróć do „Banki”