Getin Noble Bank / Idea Bank

Regulamin forum
Awatar użytkownika
Mirosław
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Getin Noble Bank
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Getin Noble Bank / Idea Bank

Postautor: Mirosław » 24 stycznia 2017, 21:39

Witajcie.
Mam zaszczyt założyć nowy temat, który dotyczy GNB. Piszcie proszę Wasze "potyczki" z tym złodziejem. :)
Pozdrawiam :geek:

Tomasz Frankowicz
Forumowicz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Getin Noble Bank / Idea Bank

Postautor: Tomasz Frankowicz » 26 stycznia 2017, 16:37

Na razie multum nieuznanych reklamacji, oczywiście nie uznali mojego zawiadomienia o tym, że umowy nie ma :) w wyniku zawarciu umowy pod wpływem błędu (zaniżony CKK). Płacę i pozywam. Na razie czekamy na termin i rozprawy. Z sądu od kilku miesięcy cisza...

artszym1
Początkujący

Postautor: artszym1 » 27 stycznia 2017, 18:15

Umowę kredytu pseudofrankowego z Getinem podpisałem w sierpniu 2007 r. na sumę 250tyś zł na wykończenie domu. Oprócz tego zawarłem ubezpieczenie na życie z Aegonem z jednorazową wpłatą również 250 tyś zł.Wszystko w super firmie doradczej Open Finance. Po kilku latach próbowałem wymiksować się chociaż z Aegonu. Podanie do Getinu niestety rozpatrzone negatywnie z uzasadnieniem że Polisa na życie, jest zabezpieczeniem kredytu,pomimo niskiego współczynnika Ltv.Opłaty "za zarządzanie" w Aegonie ok 300 zł miesięcznie.Dopiero dzisiaj zobaczyłem światełko w tunelu.Kibicuję Tobie i życzę wygranej z Getinem. Sam pamiętam o przedawnieniu roszczeń po 10-ciu latach i przypominam o tym innym.
NIECH BANKSTERZY NIE LICZĄ, ŻE POLACY NIE PÓJDĄ DO SĄDÓW!!! W pewnym momencie fala krytyczna złożonych pozwów zmusi Banki do powszechnego układania się z kredytobiorcami, a my łaskawie zastanowimy się, czy nie będziemy domagać się ukarania winnych i wnosić o zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy.

Tomasz Frankowicz
Forumowicz

Postautor: Tomasz Frankowicz » 31 stycznia 2017, 11:06

No to walczmy!!! czy ktoś ma jakieś doświadczenia z rozpraw z Getinem?? Takie już procesowe? Chciałbym się przygotować na to czym nas mogą z mecenasem zaskoczyć ewentualnie...

greentransam
Forumowicz

Postautor: greentransam » 16 lutego 2017, 12:30

Moja historia:
Umowa z października 2007 r. na kwotę 452 tyś zł + 405 tyś zł ubezpieczenie nieruchomości + BTE na 865 tyś
Ponieważ nienawidzę tych skurwieli szczerze, to ograniczam z nimi kontakty do minimum więc nie wiem ile mam na dzień dzisiejszy do spłaty. W październiku 2016 było to 903 tyś zł.
Raty płacę ale tylko wtedy jak mnie stać. Raczej regularnie ale zdarzały mi się okresy po kilka miesięcy bez płacenia. Mam kilka aneksów 'restrukturyzacyjnych' z nimi...

Aktualnie jestem na etapie wyboru kancelarii i pozywam.

Tomasz Frankowicz
Forumowicz

Postautor: Tomasz Frankowicz » 19 lutego 2017, 23:05

U mnie nic nowego. Drobne potyczki o 600 zł opłaty za historię, 100 zł za historię oprocentowania w trakcie (druga uznana, z pierwszą buja się RzecznikFinansowy). Główny pozew leży w sądzie - od 3 m-cy dopiero nadali numer sprawy.... ale najważniejszy to pozew o unieważnienie kredytu lub unieważnienie indeksacji do CHF, złożony zgodnie z ogólnymi założeniami opisanymi na stronie konieczchf.pl Niestety na razie zero doświadczeń.

Evi
Początkujący

Postautor: Evi » 20 lutego 2017, 11:22

Witam.
Kredyt podpisany 07.2008 z Metro Noble Bank Na sumę 460 tys, indeksowany. Również przy pomocy "niezależnego doradcy" Open Fajans. Dopiero po ponad roku od skorzystania z ich świetnych rat dowiedziałam się, że oni są w jednym kotle z Noble:(

Nie płacę od listopada, jestem na etapie szukania kancelarii, poprzedni wybor był niestety chybiony.
Trochę zaczynam mieć już "ciepło", boje się, że bank wyskoczy z nakazem a ja nie będę miała wsparcia :(

Mnie pan windykator z banku który się pojawił w połowie stycznia poinformował, że mam obecnie kapitału do spłaty ponad milion złoty. Ciekawe jak to udowodnią w sądzie skoro na umowie jest 460 tys. :)

Tylko do tego potrzebuję prawnika. Może ktoś poleci kancelarię zajmującą sie naszym banksterem i mającą już jakieś sukcesy?

I przy okazji, kancelaria mecenas Beaty Broniewicz-Pasieka nie prowadzi spraw p.naszemu złodziejowi.

zkc
Forumowicz

Postautor: zkc » 20 lutego 2017, 18:17

Ja jeszcze nie zaprzestałam spłaty, ale planuję od przyszłego miesiąca nie spłacać. Też nie wiem, którą kancelarię wybrać. Jestem w grupowym law24 i wiem, że prowadzą takie sprawy (kiedyś pytałam i napisali, że mają klientów, którzy zaprzestali spłaty). Nie wiem na ile się w takich sprawach specjalizują. Interesuje mnie Krzysztof Oppenheim, bo on właśnie do tego namawia - żeby nie płacić i czekać na pozew ze strony Banku.....ale nie mogę się zdecydować. A czy mogłabyś napisać jaka kancelaria Cię wystawiła?
Wiem, że antywindyk.pl już ma na swoim koncie wygraną w podobnej sprawie chyba z PKO. Planujesz pozwać Bank czy czekasz na pozew ze strony Banku?

Evi
Początkujący

Postautor: Evi » 21 lutego 2017, 02:54

Czekam na pozew. Wybrałam opcję, żeby to oni udowodnili swoje racje.Nie wiem jak na tym wyjdę, zobaczymy...
Z antywindykiem korespondowałam, odpisali mi, że oni wkraczają dopiero jak sprawa trafi do sądu. Wolałabym mieć prawnika wcześniej, to raz. A dwa, do wyceny kosztów prowadzenia przez nich sprawy, potrzebują nr księgi wieczystej. Trochę to dziwne, ale nie dopytywałam na razie dlaczego, postanowiłam rozejrzeć się jeszcze po innych kancelariach.

zdzislaw
Początkujący

Postautor: zdzislaw » 08 marca 2017, 00:09

Jestem po rozmowie z kancelarią . Wystapiliśmy do banku o informacje o historii spłaty kredytu. Kredyt spłacany na bieżaco Do tej pory kilka reklamacji . Jedna odnośnie ubezpieczenia pomostowego załatwiono pozytywnie i wypłacono na moje koto wraz z odsetkami.

Wróć do „Banki”