Nordea Bank

Regulamin forum
Bonibora
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Nordea Bank
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Nordea Bank

Postautor: Bonibora » 11 marca 2015, 07:38

Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń w "negocjacjach" i batalii z Nordea obecnie PKO BP . Bonibora

kkasp
Forumowicz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nordea Bank

Postautor: kkasp » 12 marca 2015, 08:43

Do tej pory mam niemiłe kontakty.
Ostatnio drogą ich poczty zgłosiłem 3 wnioski: o wakacje (nie otrzymałem bo w pazdzierniku je mi udzielono i to tylko na miesiąć), o zmianę terminu płatności, i o wydłużenie okresu spłat (złożyłem to 16.02.2015 i nadal podobno jest to rozpatrywane) - nadal nie ma konkretnej odpowiedzi.
Poprosiłem o kontakt z opekunem konta - nadal czekam

Paweł Legutko
Forumowicz

Postautor: Paweł Legutko » 14 marca 2015, 16:41

Ja dostałem odmowę wakacji kredytowych, bo mam zaległości w US i ZUS-ie. Warunkiem otrzymania zgody na zawieszenia raty jest uregulowanie zaległości... Kpina, to że płace raty bankowe na czas, bo mam opóźnienia w podatkach i ZUS-ie. Jakbym był na czysto u nich to miałbym problemy w banku ale to nie jest ważne dla nich że właśnie im płace w terminie. Nie ma tego w umowie jakie są warunku uzyskania wakacji kredytowych.
Poprosiłem o pismo odmowne w tej sprawie ale na razie brak odzewu.

Paweł Legutko
Forumowicz

Postautor: Paweł Legutko » 23 marca 2015, 14:40

Czy ktoś jeszcze dołączy do dyskusji - klientów byłego Nordea Banku?

laptom
Forumowicz

Postautor: laptom » 23 marca 2015, 23:27

Hej,

Też mam kredo w byłej nordei:) Poki co brak doświadczeń.

Pzdr
Tomek

kkasp
Forumowicz

Postautor: kkasp » 26 marca 2015, 14:07

Niestety ja też mam w tym mało doświadczenia, stąd tu sie znalazłem. Ale brak tu jakiegoś koordynatora, albo kogoś z doświadczeniem. Mam kredyt jest od 2008 roku na 330 tys zł (170 tys. CHF) do spłacenia pozostało mi ok 105 tys. (do 2024 roku) to w złotówkach obeznie 410 tys i nadal mi rośnie.

kkasp
Forumowicz

Postautor: kkasp » 26 marca 2015, 14:09

OTO LIST JAKI OTRZYMAŁEM PO ANALIZIE MOJEJ UMOWY
Szanowny Panie,

W umowie kredytowej Nordea Bank zawarte są następujące postanowienia, które są analogiczne do klauzul indeksacyjnych już zakazanych przez sądy.
Umowa ogólna:

§1 ust. 2 W przypadku kredytu denominowanego w walucie obcej, kwota kredytu w złotych zostanie określona poprzez przeliczenie na złote kwoty wyrażonej w walucie, w której kredyt jest denominowany, według kursu kupna tej waluty, zgodnie z Tabelą kursów, obowiązującą w Banku w dniu uruchomienia środków, w momencie dokonywania przeliczeń kursowych.

§11 ust. 2 Do przeliczeń kwot walut uruchamianego kredytu stosuje się kurs kupna waluty obcej według Tabeli kursów obowiązującej w Banku w dniu wypłaty środków, w momencie dokonywania przeliczeń kursowych.

§13 ust. 7 pkt 3) Do przeliczeń wysokości rat kapitałowo-odsetkowych spłacanego kredytu stosuje się kurs sprzedaży danej waluty według Tabeli kursów obowiązującej w Banku w dniu spłaty, w momencie dokonywania przeliczeń kursowych.

Postanowienia powyższe są niedozwolone, gdyż odwołują się do kursu ustalanego dowolnie przez bank w tabeli kursów (a nie np. opartego na kursie rynkowym czy NBP). Tego typu postanowienia indeksacyjne zostały już wiele razy zakwestionowane przez sądy, np. Wyrokiem z 27.08.2012 (XVII AmC 5344/11), Sąd Okręgowy w Warszawie uznał klauzulę indeksacyjną BPH za nieważną, Wyrokiem z 26.01.2011 (XVII AmC 1531/09) Sąd Okręgowy w Warszawie uznał klauzulę indeksacyjną BRE Banku (mBank) za nieważną, wyrokiem z 14.12.2010 r. (XVII AmC 426/09) Sąd Okręgowy w Warszawie uznał za nieważną klauzule indeksacyjną i inne Millenium Banku. Klauzule Nordea Banku są analogiczne do zakazanych już klauzul i w związku z tym, należy spodziewać się tożsamego rozstrzygnięcia i w tym przypadku.

W związku z tym, można domagać się w sądzie:
1) ustalenia, że klauzule indeksacyjne były bezskuteczne,
2) zwrotu przez bank nadpłaconych rat kredytu, które były naliczane jakby klauzule indeksacyjne były skuteczne,
3) obniżenia rat na przyszłość.

Kalkulator na stronie Pomoc Frankowiczom pomaga oszacować wielkość roszczenia (http://pomocfrankowiczom.pl/?page_id=160). Według szacunków, w Pana przypadku kwota nadpłat sięga 100 tys. zł. Dodatkowo, po zakwestionowaniu skuteczności klauzul, raty zostaną obniżone na przyszłość - co da oszczędność kolejnych ok. 100 tys. złotych, no i kredyt nie będzie już zależny od wahań kursu CHF.

Do prowadzenia sprawy polecam adwokata wyspecjalizowanego w sprawach przeciwko bankom:

Kancelaria Adwokacka Adwokat Maciej Zaborowski
Adres: Hoża 59A lok. 1 B, 00-681 Warszawa
Telefon:502 627 836
maciej.zaborowski@adwokatura.pl.

Wiem, że prowadzi już podobne sprawy przeciwko kilku bankom i oferuje atrakcyjne warunki finansowe. Można też się umówić, że znaczna część wynagrodzenia będzie należna wyłącznie w przypadku wygranej. Jeżeli będzie Pan zainteresowany, przedstawię w uzgodnieniu z mec. Zaborowskim ofertę na prowadzenie sprawy

kkasp
Forumowicz

Postautor: kkasp » 26 marca 2015, 14:13

przed chwilą zapisałem się do grupy :
https://www.facebook.com/groups/1127483043945027/
grupa dla PKO bp z Nordeą
może to coś da

kkasp
Forumowicz

Postautor: kkasp » 26 marca 2015, 15:43

Szanowni Państwo, poznajmy się i nasze tzw. "kredyty". W tym wątku wpisujemy TYLKO podstawowe informacje: Bank (PKO BP, Nordea), kredyt (denominowany, indeksowany), rok (…..), ew. kurs i miasto
TO DO LINKU

laptom
Forumowicz

Postautor: laptom » 26 marca 2015, 15:59

Witam,

Kkasp, nie wiesz może jak się ma ta analiza do sytuacji gdy ktoś podpisał anex i spłąca w CHF - raczej kupa :( ?

Laptom

Wróć do „Banki”