Tomasz Sadlik

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
TomaszSadlik
Koordynator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Tomasz Sadlik

Postautor: TomaszSadlik » 07 marca 2015, 11:59

Witam wszystkich, zakładam ten wątek po to, żebyście na bieżąco mogli komentować moje działania i posunięcia. Moje i Stowarzyszenia Pro Futuris z siedzibą w Krakowie. Chciałbym, żebyście wiedzieli, że od ponad 2 lat realizuję mój plan, który nazywam master plan. Celem jest oczywiście rozwiązanie naszego problemu. Środki: wojna totalna na wszystkich frontach. Ponieważ powstał z mojego pomysłu (again :-) Ruch Pro Futuris, chciałbym od razu wyjaśnić, że jest to forma zgromadzenia pod jednym parasolem wszystkich organizacji i osób, które niekoniecznie należą do powołanego przeze mnie w Krakowie Stowarzyszenia (z różnych względów), ale łączy nas wspólny cel - nasze postulaty opisane zostały na stronie www.profuturis.org.pl.

Stowarzyszenie Pro Futuris (www.profuturis.eu) ma na celu szersze działanie w kraju i za granicą - jestem przedstawicielem Polski w grupie European Banking Reform Group, której główną siedzibą jest Londyn, a cele są znacznie szersze, niż tylko problem "frankowy". Ten ostatni, mam nadzieję, szybko zostanie rozwiązany - pracuje nad tym bardzo wiele osób i instytucji po obu stronach "barykady". W kraju poza problemem kredytów we frankach zajmiemy się m.in. monitorowaniem bieżących praktyk banków (tak, żeby instytucje takie jak UOKiK miały dwa punkty widzenia, a nie opierały się wyłącznie na informacjach z banków i ze skarg), działaniami prokonsumenckimi w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, likwidacją wszelkich elementów zmiennych z umów kredytowych - to jest tych, które bardziej lub mniej bezpośrednio są sterowane przez zarządy i rady nadzorcze banków (WIBOR, etc)... .

O ile istniejące już partie nie pomogą realnie w rozwiązaniu interesujących nas, a opisanych wyżej problemów - naszych problemów - oraz innych - tych, które dotyczą społeczeństwa obywatelskiego i jego krępowaniu przez szereg czynników w kraju, planuję powołanie szerokiego ruchu społecznego i politycznego. Autentycznie obywatelskiego, a nie tylko z nazwy.

Piszę to teraz jasno tak, żeby każdy z Was wybrał swoje miejsce i swoją ścieżkę - Ruch Pro Futuris, Stowarzyszenie Pro Futuris, czy nowy ruch społeczno-polityczny, o ile takowy się zbuduje.

Tak, czy inaczej łączy nas wszystkich pierwszy wspólny cel: odfrankowienie naszych kredytów.

Zwyciężymy!

Tomasz Sadlik
założyciel Stowarzyszenia i Ruchu Pro Futuris
ts@profuturis.eu

paweł nogal
Zarząd

Re: Tomasz Sadlik

Postautor: paweł nogal » 07 marca 2015, 13:02

Witaj! Szacunek za Twoją pracę. Czy w ramach EBRG trwają prace nad skasowaniem systemu bankowości centralej(BIS Bazylea oraz FED i pozostałe banki wielkiej szóstki)? Czy pracujecie nad systemami walut lokalnych? Czy analizujecie jakie instrumenty polityczne pozwalają funkjonować kilku systemom walutowym w jednym kraju (np Szwajcaria - CHF i WIR)? Czy analizujecie fenomen walut wirtualnie kreowanych przez uczestników systemu (bitcoin)? Pozdrawiam PN
KB(BZWBK) Wrocław

TomaszSadlik
Koordynator

Postautor: TomaszSadlik » 07 marca 2015, 16:30

Tak, to jeden z tematów.... chociaż najwięcej energii poświęcamy chwilowo problemowi odfrankowienia i rozliczenia z bankami w różnych krajach....
walczymy!

PFSwietokrzyskie
Koordynator

Postautor: PFSwietokrzyskie » 08 marca 2015, 10:14

Szanowny Panie Tomaszu - bardzo interesujące wyjaśnienie, które mnie osobiście kierunkuje co do dalszych moich wyborów kierunków działania. Osobiście również widzę konieczność nastawienia się na długookresowe różnorodne działania aby osiągnąć satysfakcjonującą skuteczność.
To po pierwsze.
Po drugie jednak widzę ogromny problem jaki rysuje się na dziś - po to choćby aby skapitalizować właściwie takie sukcesy jak manifestacja w Warszawie. To problem braku koordynacji działań na wszystkich frontach ( jeśli już posługujemy się słownictwem walczymy to słowo front też jest chyba odpowiednie). Czegoś w rodzaju sztabu generalnego, który ogarnia i koordynuje działania na tych frontach.
Ale taka działalność - nawet jeśli znaleźliby się chętni do niej - wymaga ogromnego zaangażowania i czasu przede wszystkim - a na to przy aktywności zawodowej większości z nas ( na spłaty kredytu trzeba pracować) nie każdy może sobie pozwolić.

Nad tym tematem powinniśmy się moim zdaniem poważnie zastanowić na najbliższym spotkaniu organizacyjnym - jakie i na jaką skalę nasze społeczne możliwości mogą być realne . I czy nie należałoby ich wzmocnić - i to jak najszybciej "zinstytualizowanym" rzecznikiem praw konsumentów usług finansowych ( ten kierunek sugerowała także NIK po swojej kontroli - niestety tylko za lata 2011-2013 - funkcjonowania systemu ochrony praw klientów podmiotów rynku finansowego". Moim zdaniem to jest właściwy kierunek - taki niezależny rzecznik współpracujący z ruchem obywatelskim. Ktoś do kogo będziemy mieć pełne zaufanie - po głowie chodzi mi kandydatura np. prof. Modzelewskiego - o ile zechciałby sie podjąc tej fuknkcji.
Ale żeby być nie wyważać drzwi, które może wkrótce same się otworzą czy mógłby Pan przybliżyć ten wątek Pana wypowiedzi ...." jestem przedstawicielem Polski w grupie European Banking Reform Group, której główną siedzibą jest Londyn, a cele są znacznie szersze, niż tylko problem "frankowy". Ten ostatni, mam nadzieję, szybko zostanie rozwiązany - pracuje nad tym bardzo wiele osób i instytucji po obu stronach "barykady""
Pozdrawiam serdecznie Ewa

Bożena Kielce
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Bank BPH (GE Money/BPH)

Postautor: Bożena Kielce » 08 marca 2015, 23:01

Chapeau bas za podjętą inicjatywę. Istotne jest dla mnie wyznaczenie kierunków działań dla zainteresowanych z jednej strony, a z drugiej kto i w jaki sposób może działać , czy też jakie ma możliwości . Jakie są oczekiwania i potrzeby Ruchu Pro Futuris. Wielu z nas wesprze działania, ale do tego potrzeba rozmów. Uważam ,że należy spotkać się. Musimy poznać ,podjąć decyzję co do planu działania. Tego nie się omówić na manifestacjach. Musimy mówić jednym głosem , przedstawiać wypracowane stanowisko .

Awatar użytkownika
Maciulinek
Administrator
Bank poszkodowanego: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA (Inteligo)
Kontaktowanie:

Postautor: Maciulinek » 15 marca 2015, 23:06

Panie Tomaszu,

Jaka jest wizja działania Pro Futuris jako jednej ogranizacji krajowej?

Czy będą rejestrowane osobne delegatury? Jak będą podejmowane decyzje na poziome kraju?

Kto może przystąpić do stowarzyszenia?

Kiedy na stronie pojawią się, jaka ma być składka, na co mają iść pieniądze ze składek?

Na jakich zasadach ma działać współpraca z innymi stowarzyszeniami czy ruchami?
Koordynator IT Warszawa.

laptom
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Nordea Bank

Postautor: laptom » 21 marca 2015, 08:34

Witam,

Panie Tomku/ProFuturis uważam że komunikacją z wszystkim ważnymi sprawami poza FB powinna być prezentowana tutaj na forum gdyż osoby które nie sledzą FB na codzień tracą cenne informacje.
Dobrze byloby dodać link do forum na FB póki co niewiele chyba osób wie o istnieniu tego forum.

pozdrawiam
Tomek

Wróć do „Działania Pro Futuris”