Strona Forum - uwagi

Zgłaszanie pomysłów, sugestii, propozycji zmian, usprawnień i ulepszeń serwisu, w tym propozycje nowych grup tematycznych.
JaW
Forumowicz
Bank poszkodowanego: mBank

Strona Forum - uwagi

Postautor: JaW » 10 lutego 2017, 07:22

Nagłówek strony (zawierający na prawie czarnym tle nazwę i znak Stowarzyszenia) jest wg mnie za duży.
U mnie (laptop 12'' HD) zajmuje prawie 1/3 ekranu.
Sugerowałbym zmniejszenie znaku, umieszczenie go obok nazwy i zmniejszenie wysokości ciemnego tła o połowę.
Zrzut ekranu w załączeniu.
JaW
Załączniki
prntscr.jpg

Evi
Początkujący
Bank poszkodowanego: Getin Noble Bank

Re: Strona Forum - uwagi

Postautor: Evi » 20 lutego 2017, 13:55

Witam.
To ja z propozycją: ponieważ na fp SSBB leci taki hejt, że obrzydzenie bierze i wykopanie jakiejkolwiek użytecznej informacji staje się niemal niemożliwe, nie mam ochoty tam wchodzić, a wiem ze coraz więcej osób, ma dokładnie takie samo odczucie, mam prośbę/propozycję.
Może dałoby się podpiąć u nas na górze forum dział w który wrzucane byłyby informacje istotne dla działania SBB? Mam na myśli spotkania, akcje, potrzeby pomocy w działaniach. W tej chwili takich informacji trzeba szukać na fp, nigdzie indziej nie ma.
Na innym forum do którego należę i korzystam, jest to rozwiązane tak:

W ogłoszeniach są tylko informacje od administracji, większość nawet z wyłączoną edycją. Fajnie by było zrobić takie coś u nas myślę.

AdamG
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Bank Millennium

Postautor: AdamG » 06 marca 2017, 22:42

Czy wiedzą Państwo dlaczego część postów zniknęła?

AdamG
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Bank Millennium

Postautor: AdamG » 06 marca 2017, 22:43

Bankowa Mafia przedostała się do internetu?:)

Kirk70
Początkujący
Bank poszkodowanego: ING Bank Śląski

Postautor: Kirk70 » 07 września 2017, 13:08

Niektórzy robią z tego wielką tajemnicę a ja sie postanowiłem z bardziej zakręconymi ode mnie podzielić info, jakie pytania zadawane są do śledztwa w PR w Szczecinie. Jak widac z konstrukcji pytań śledztwo idzie z góry na uwalenie , bo pytania oscylują wokół "czy wiedziałeś bałwanie o ryzyku walutowym".....

.......................................................................................
1. Kiedy i na jaką kwotę w jakiej walucie wziąl św.( świadek) kredyt, czy był to kredyt indeksowany lub denominowany do waluty obcej oraz na jaki cel był przeznaczony?
2. W jakim banku , jaka jest jego siedziba?
3. Czy przed podpisaniem umowy kredytowej świadek był w innych bankach w celu uzyskania informacji odnośnie warunkow na jakich może byc udzielony kredyt walutowy, w ilu bankach świadek pytał sie o tą mozliwość zanim zdecydował się na umowę w danym banku? Co było powodem nie zaciągnięcia zobowiążanaia finansowego w innych bankach, do których świadek udał się w celu uzyskania informacji w tym przedmiocie?
4. Czy świadek w związku z zawarciem umowy korzystał z usług posrednika, a jezeli tak to czy była to osoba fizyczna czy podmiot gosp., czy była zawarta z posrednikiem umowa , gdzie mieściła się jego siedziba, w jaki sposób przedstawił ofertę kredytu walutowego, czy przedstawił również ryzyko dla świadka wiążące się z zaciagnięciem zobowiązania?
5. Na jaki czas zawarta została umowa kredytowa, jakie dokumenty zostały przdstawione w banku przez św. odczas procedury związanej z udzielaniem kredytu?
6. Czy sw. ma wiedzę , jakie okolicznosci były brane pod uwagę przez bank, przy badaniu zdolności kredytowej św., bądź tez osoby zawierającej umowę razem ze św.?
7. Z jakim dokumentami zapoznawał się św. przed podpisaniem umowy o kretyt indeksowany lub denomin. do waluty obcej?
8. Jakie były główne warunki spłaty udzielonego kredytu , w tym w jakiej walucie kredyt miał zostać spłacony przez świadka?
9. Czy sw. w momencie podpisania umowy wiedział co to jest kredyt indeksowany bądź denominowany do waluty obcej, czy pracownik banku lub posrednik wyjaśniał sw. powyższe, a jeżeli tak, to w jaki sposób było to przez św. zrozumiane , czy sposób reklamowania produktu, bądź też nazewnictwa był dla sw. zrozumiały?
10 Czy św. oprócz umowy kredytowej z bankiem podpisywał dodatkowe , w tym o świadomości ryzyka i wahań kursowych waluty?
11. Czy według św. bank lub posrednik udzielił św. rzetelnej i pęłnej wiedzy dotyczącej podpisywanej umowy o kredyt indeksowany lub denominowany do waluty obcej, czy bank i posrednik inf. św. o ryzyku zmiany kursu walut, a także o kosztach zadłużenia i obsługi takiego kredytu w przypadku wzrostu kursu walut?
12. Czy bank wskazywał alternatywny sposób wyliczenia raty, gdyby św. wziął kredyt w złotych pl
13.Czy był sw. zachecany przez bank do wzięcia kredytu indeksowanego lub denominowanego, jeżeli tak, to w jaki sposób, czy bank przedstawiał dowody, dla których św. nie moze zaciągnąć kredytu w zł?
14. Czy sw. ma wiedzę co do rzeczywistych kosztów kredytu, rzeczywistej stopy procentowej, faktycznych konsekwencji finansowych wynikających z wypłaty udzielonego kredytu po kursie sprzedazy waluty obowiązującym w danym banku, przy spłacie zobowiązania po kursie sprzedaży waluty w danym banku tzw. spreadu?
15. Czy sw. jest w stanie wypowiedzieć się w jakiej wysokości kredyt pozostał mu do spłatyw kontekscie wzrostu kursu CHF, a w przypadku spłaty kapitału, czy banki żąda dodatkowych nalezności z tytułu zawartej umowy?
16. Czy s w. miał kiedykolwiek problem ze spłatą rat udzielonego kredytu? Czy umowa nadal trwa? Z czego to wynikało?
17. Czy swiadek ma zaległości w bieżącej spłacie kredytu , jeżeli tak od kiedy i na jaką kwotę?
18. Czy sw, zgłaszał reklamacje do banku w sprawie klauzuli indeksacyjnej, jeżeli tak czy zostały przyjęte, czy odrzucane jakie było uzasadnienie ze strony banku?
19 Czy świadek jest stroną w postępowaniu cywilnym toczącym sie przed sądem z bankiem , a jeżeli tak , co jest przedmuiotem prowadzonego postępowania, do którego sadu został złozony pozew wraz ze wskazaniem sygnatury oraz czy zapadł wyrok?
20. Na czym w ocenie św. polegało wprowadznie go w błąd przez pracownika banku lub pośrednika przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy kredytu?
21. Czy św. wyliczył stratę i ewentualnie z jakiego tytułu, jaką poniósł w wyniku zawarcia z bankiem niekorzystnej dla niego umowy kredytowej.
22. Ewentualnie kolejne pytania mają dotyczyć innych okoliczności które wynikną w trakcie czynności przesłuchania św.

Wszystko. Powielajcie i nie zakręćcie się w zeznaniach

Wróć do „Pomysły/Sugestie/Propozycje usprawnień serwisu”