Kancelarie "medialne"

Moderator: marekrz

Regulamin forum
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
JBi
Początkujący
Bank poszkodowanego: mBank
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kancelarie "medialne"

Postautor: JBi » 07 marca 2017, 01:43

Witam wszystkich

czy macie doświadczenia z kancelariami brylującymi w mediach? Jak to się przekłada na jakość i cenę? Czy według Was lepiej zgłosić się do takiej właśnie kancelarii typu B.Garlacz, J.Czabański, K.Oppenheim i tego typu prawników znanych z telewizji śniadaniowych, czy lepiej poszukać kancelarii cichej, być może tańszej, a tak samo (lub może nawet bardziej) skutecznej? Jakie są Wasze opinie w tym temacie?

Aktualnie jestem na etapie poszukiwań kancelarii ale skłaniam się raczej ku wyborze kogoś dobrego, kto zna się na tym co robi, a nie większość czasu spędza w telewizji, zamiast właśnie gwiazd estrady, którzy za usługę liczą sobie jak aktor Hollywood. Problem polega na tym, że najłatwiej znaleźć jest właśnie taką medialną kancelarię, a ciężej dobrą i skuteczną kancelarię z doświadczeniem i sukcesami na koncie (realnymi sukcesami, bo moi medialni ulubieńcy oczywiście większość czasu mówią o swoich sukcesach, a ile w tym prawdy i ile porażek w międzyczasie - nie wiadomo). Niestety nie mam wielu znajomych z kredytem we frankach więc z polecenia też żadnej kancelarii nie znalazłem. Może ktoś jakieś podrzuci? Oby sprawdzone w boju.

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

angel
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Bank BPH (GE Money/BPH)

Re: Kancelarie "medialne"

Postautor: angel » 07 marca 2017, 09:01

Korzystam z usług takiej Kancelarii i raczej nie nazywałabym jej "medialną". Gram indywidulanie o wysoką stawkę (pozew został złożony od razu do SO w Gdańsku) i interesuje mnie wyłącznie wiedza i kompetencje mojego prawnika. Moim zdaniem- media zapraszają wyłącznie prawników, którzy mają już udokumentowane sukcesy na swoim koncie i mają "coś" sensownego do powiedzenia w naszej sprawie, a nie dopiero uczących się. To wszystko oczywiście kosztuje, ale w celu zminimalizowania ryzyka przegranej, ja postanowiłam związać się z Kancelarią, którą Ty określasz przymiotnikiem "medialna".

JBi
Początkujący

Postautor: JBi » 14 marca 2017, 23:11

Rozumiem, i powiem szczerze, że Twoje rozumowanie nawet by do mnie przemawiało, gdybym nie znał telewizji. Niestety (a może i stety, różnie to bywa) moja żona pracuje w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej (nazwy nie podaje, ale na 3 litery i powszechnie znana), przy realizacji programów i zaufaj mi, że kompetencje zapraszanych "specjalistów" są mocno wątpliwe i raczej nie stanowią kryterium wyboru. Co ciekawe najczęściej naprawdę dobrzy specjaliści nie przyjmują zaproszeń telewizji. Dlatego między innymi poruszyłem ten temat. Żona się upiera, żeby szukać w kancelariach które w mediach raczej nie brylują, ale chciałem różnych opinii zasięgnąć.

greentransam
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Getin Noble Bank

Postautor: greentransam » 15 marca 2017, 10:44

Prawnik spędzający czas w telewizji, nie poświęca tego czasu swoim klientom.
Ja dziękuję. Wybrałem kancelarię, gdzie miałem możliwość spotkania się ze swoim prawnikiem, zadania mu wszystkich pytań i uzyskania na nie nie zawsze satysfakcjonujących odpowiedzi.
Kancelaria, która odpowiada automatem na przesłane maile, a najbliższy termin spotkania z prawnikiem wyznacza w maju, bo "mecenas ma tyle spotkań i pracy", gdy ja w tym czasie widzę go w śniadaniowej - nie jest w obszarze moich zainteresowań. Nie umniejszam przy tym randze, prestiżowi oraz faktycznie odniesionym sukcesom. Po prostu - jeżeli już mam za coś zapłacić nie małe pieniądze, chciałbym mieć poczucie, że dla mojego adwokata moja sprawa będzie tak samo ważna jak dla mnie.

angel
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Bank BPH (GE Money/BPH)

Postautor: angel » 15 marca 2017, 12:56

Każdy robi, co uważa za słuszne!
tak btw. nie znam osobiście żadnego prawnika od "naszych" spraw, który spędzałby czas w TV (mocno przesadzone spojrzenie na sprawę).
To, że się pojawiają od czasu do czasu, ma również swój wymiar edukacyjny dla pozostałych umoczonych w kredyty pseudowalutowe i stanowią przeciwwagę dla ZBP, a zatem w pewnym sensie powinniśmy być im wdzięczni. Co do mojego prawnika, to odbyłam z nim słownie jedno 1,5 godz. spotkanie i wiem na czym siedzę, nie mam potrzeby wisieć nad nim, bo jestem pewna, że moja sprawa "toczy się w tle" i kiedy przyjdzie czas zostanę w nią włączona.

MarcinP
Administrator
Bank poszkodowanego: Raiffeisen Polbank
Kontaktowanie:

Postautor: MarcinP » 16 marca 2017, 11:56

Pozwólcie, że skrócę tą dziwną polemikę.
B.Garlacz i J.Czabański są znanymi w środowisku "frankowiczów" i SBB prawnikami i posiadają bardzo dużą wiedzę, więc spokojnie można ich polecić. A jeżeli mają dużo klientów nic dziwnego że terminy są odległe.
Jest run na sądy, trzeba było pół roku temu brać prawnika, mieli wtedy więcej czasu na rozmowy.
K.Oppenheim nie jest prawnikiem.

JBi
Początkujący

Postautor: JBi » 17 marca 2017, 21:43

Skoro tyle czasu spędzają przed kamerami to nic dziwnego, że są znani. Chodzi mi o to, że na pewno są prawnicy czy kancelarie, które znają się na temacie lepiej i są profesjonalistami, a nie aktorami. Tłumaczę Wam, że dobry specjalista rzadko kiedy (jeśli w ogóle) przyjmuje zaproszenie telewizji lub jakiegokolwiek innego medium, za wyjątkiem jakichś zamkniętych konferencji naukowych. Problem polega na tym jak takiego specjalistę znaleźć, dlatego napisałem tutaj w nadziei na jakąś pomoc w namierzeniu takich osób lub może nawet uzyskania konkretnych namiarów.

Ewe
Początkujący
Bank poszkodowanego: Bank Millennium

Postautor: Ewe » 18 marca 2017, 12:07

JBI w pełni się z Tobą zgadzam. PR i reklama to nie wszystko !
Również wiem ze także, a może i głównie, poza merytoryczne czynniki mają wpływ na to kto załapie się do telewizji.

Wróć do „Dyskusje ogólne”