Prokuratura i równocześnie pozew?

Regulamin forum
Joanna35
Początkujący
Bank poszkodowanego: Bank Ochrony Środowiska

Prokuratura i równocześnie pozew?

Postautor: Joanna35 » 07 grudnia 2017, 01:10

Szykuję się do pozwania banku. Mam pytanie - czy warto równocześnie z pozwem złożyć zawiadomienie do prokuratury? Od czego zacząć? Czy ktoś ma już jakieś wyniki śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Szczecinie? Mam denominowany w BOŚ.

JaW
Forumowicz
Bank poszkodowanego: mBank

Re: Prokuratura i równocześnie pozew?

Postautor: JaW » 19 grudnia 2017, 08:46

Jeśli masz już zebrane argumenty, że zostałaś oszukana przez kogoś, kto polecił Ci ten kredyt (np. mówiąc, że jest on bardziej korzystny od kredytu złotowego) oraz argumenty, że bank sformułował umowę niezgodnie z prawem i tak ją realizuje - zgłoś do prokuratury. Takie postępowanie jest przestępstwem - podlega pod art.286 kodeksu karnego: § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Ja zgłosiłem problem prokuraturze w Szczecinie (byłem raz przesłuchany w tej sprawie jako poszkodowany) ale nie wiem, jaki obecnie jest stan śledztwa.
Mieszkam na południu Polski i do Szczecina nie mam czasu pojechać, by zapoznać się z aktami.
JaW

ambergolt
Początkujący
Bank poszkodowanego: BNP Paribas

Postautor: ambergolt » 29 grudnia 2017, 03:32

Nie kombinuj tylko PŁAĆ ! Jakoś przepracujesz te 30 lat i bedzie z głowy, mówię ci, zleci jak z bicza szczelił. Będziesz miała/miał niespełna 70 lat, to 50-metrowe mieszkanie bedzie wreszcie twoje.

A tak poważnie: ludzie, zacznijcie myśleć. Ja kredytów nie mam, a zaczynałem tak jak wielu z was, od niczego. Śpię do której chcę, robie co mi się podoba, żadnych umów nie podpisuję, ale potrafiłem zawsze właściwie zarządzać moimi pieniędzmi. Nie potrzebuję 30 sukienek i 50 par butów, nie potrzebuję co rok nowego tv, w ogóle nie oglądam tych głupot w tv co wy każdego wieczora, nie żre chemii z tesco, nie potrzebuję nowego passata pod blokiem zeby sąsiadowi było szkoda, w ogóle jak was widze i czytam co tu piszecie to pusty śmiech mnie ogarnia i dziękuję Bogu że lemingiem się nie stałem w dobie tej całej ewolucji. Pewnie 90% z was nie zrozumie tego, co tu piszę, więc uśmiechnę się , odwrócę na pięcie i popijając poranną kawę o 9:00 po przebudzeniu poczytam o tych waszych przebojach z bankami.
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2017, 03:47 przez ambergolt, łącznie zmieniany 1 raz.

JaW
Forumowicz
Bank poszkodowanego: mBank

Postautor: JaW » 29 grudnia 2017, 08:45

@ambergolt: Świetny nick ! równie wiarygodny jak wykorzystana z błędem nazwa oszukańczej firmy.
I tak samo wiarygodne porady ("nie kombinuj...").
Nie ma to jak "bezkarne" (w twoim mniemaniu) trolowanie.
Ale nie łudź się. Mamy twój adres IP. Przy okazji cię odwiedzimy. :twisted:
JaW

ambergolt
Początkujący
Bank poszkodowanego: BNP Paribas

Postautor: ambergolt » 29 grudnia 2017, 11:37

Wróć do „Problemy i interpretacje prawne”