Po kolejnym wyroku - SKUPMY się na SĄDACH

Regulamin forum
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Tomasz Frankowicz
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Getin Noble Bank
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Po kolejnym wyroku - SKUPMY się na SĄDACH

Postautor: Tomasz Frankowicz » 26 stycznia 2017, 14:19

Drodzy (pseudo)Frankowicze!
Nie pisałem tu, bo myślałem, że lepiej robić to na FB SBB, ale widzę, że tam para idzie w gwizdek w wielu postach (tutaj zresztą też niestety), a trzeba skupić się na tym co najważniejsze. Ale teraz wydaje mi się to konieczne, bo ze smutkiem stwierdzam, że ciągle wielu z nas jest jak we MGLE.
Nie wiem czy wszyscy są świadomi wagi tego zwycięskiego orzeczenia sądu uzyskanego staraniem mec. Krzysztofa Orskiego (https://konieczchf.pl/2017/01/26/25-sad ... -kredytow/)

Pisałem o tym wielokrotnie od co najmniej roku na rożnych forach, że należy MASOWO podawać (najlepiej indywidualnie, a nie zbiorowo) banksterów do sądu, podważając FUNDAMENTY banksterskiego procederu, jak to zrobił mec. Krzysztof Orski, czyli, że:
- nasze umowy czy to indeksowane czy denominowane nie są w CHF tylko w PLN, bo to złotówki dostaliśmy przy wypłacie kredytu; skoro umowa stanowi, że kredyt zostanie wypłacony w złotówkach, nie ma mowy o tym, aby traktować sumę CHF jako kwotę środków pieniężnych oddanych do dyspozycji kredytobiorcy,
- waloryzacja kredytów w oparciu o mechanizm CHF czy innej waluty, kiedy kredytobiorca w zasadzie nie wie ile ma spłacić, jest zabroniona,
- nasze umowy zobowiązujące nas do spłaty kredytu w CHF (wg przelicznika opartego na CHF) są sprzeczna z zasadą walutowości (w momencie zawarcia);
- bank nie ma prawa ustalać kursem CHF wysokości raty kredytu, bo taki kurs nie jest miernikiem wartości wg KC.
To wszystko znalazło się w wyroku uzyskanym dzięki staraniu mec. Orskiego. O tym wszystkim pisał on wcześniej na swoim blogu od 2015 r. https://konieczchf.pl/ , a ja sam wielokrotnie wskazywałem na tym i innych forach, że należy podważać właśnie w ten sposób bezprawie naszych umów.
A tymczasem wiele osób nadal ciągle myśli czy pozywać bankstera. A jak już pozywa czy pisze reklamacje to o jakieś bzdety typu UNWW, „spready” zamiast uderzać w samo sedno sprawy czyli BEZPRAWNOŚĆ umów.
Wybaczcie, ale mam już trochę tego dość. Rozumiem ludzi, którzy podjęli walkę z banksterami parę lat temu i byli nieświadomi o co i jak należy walczyć przed sądem. Ale od roku-dwóch sensowna argumentacja jest dostępna na wyciągnięcie ręki, nie tylko na stronie mec. Orskiego. Dosłownie wszędzie. Oprócz SBB czy strony Igor Kowalski www.odfrankujkredyt.info ostatnio doszła strona Zenon Frankster www.frankowicz.info. Od dawna argumentację tę rozwijał p. Ryszard Styczynski (blog: http://styczynski.blogspot.com/) . Wykonał ogromną pracę zgodnie z manistefem wymiany wiedzy (co pięknie nazwał: "Powszechna Kuźnia Wiedzy i Najlepszych Praktyk")! Podziwiamy teksty p. Ryszarda, lajkujemy i co z tego? Czy korzystamy? A trzeba tylko skorzystać i brać sprawy w swoje ręce. Poszukać uczciwego, w miarę taniego i dobrego mecenasa (a tacy są – ma go piszący te słowa), jak ktoś nie jest w stanie zrobić tego sam.
A większość ciągle naiwnie czeka na ustawę PADa, jakieś magiczne rozwiązanie swoich problemów zamiast wziąć sprawy w swoje ręce i POZYWAĆ BANKSTERKĘ.
Walka z bezprawiem na poziomie rządowym/parlamentarnym też mam sens, ale to nie rozwiąże nigdy indywidualnego problemu kredytu tak jak by ktoś chciał: czyli uznania umowy za nieważną lub uznania waloryzacji (indeksacji) do CHF za nieważną. A o to chodzi! Wyciągnijcie wreszcie z tego wnioski. Ja już wyciągnąłem. Nie żeby się chwalić, po prostu stwierdzam fakt, bo widzę, jak ciągle wszyscy gdzieś się koncentrują na pobocznych wątkach, zamiast istocie sprawy.
Naprawdę nie mogę wyjść ze zdziwienia jak to jest możliwe, że tyle osób walczy w SBB z bezprawiem umów pseudofrankowych na poziomie rządowym, rozumie ich bezprawie na manifestacjach i różnego typu akcjach, a jak przychodzi do sprawy indywidualnego pozwu, to widzi różne "ALE" a z ich wpisów tutaj wynika, jakby ciągle nie rozumieli podstaw prawnych bezprawności tych umów, czyli po prostu walki indywidualnej o uznaniu ich za bezprawne.
PRZESTAŃMY więc PISAĆ O PIERDOŁACH (przepraszam za określenie), TYLKO SKUPMY SIĘ przede wszystkim NA WYMIANIE WIEDZY (argumentacji prawniczej) JAK SKUTECZNIE PODWAŻAĆ BEZPRAWNOŚĆ naszych umów w sądach, tak jak to zrobił m.in. mec. Orski czy jak zdobyć dobrego i taniego prawnika. [post jest prawie kopią tego co na FB, ale tak mnie proszono, a uważam, że to ważne]

hechter
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Bank Ochrony Środowiska

Re: Po kolejnym wyroku - SKUPMY się na SĄDACH

Postautor: hechter » 27 stycznia 2017, 22:19

Tomek, wszystko ładnie pięknie, ale wiesz, ile Kancelarie chcą za swoją pracę?
Co najmniej 20k PLN licząc I, II instancję + Sąd Najwyższy - bo do tego sprowadza się prowadzenie sprawy.
A większość z nich liczy sobie jeszcze succes fee: 10% od zasądzonej kwoty. Serio, ile osób jest w stanie wygospodarować takie środki w obliczu zwiększony rat???
Jestem po rozmowach z większością znanych z TV i internetu Kancelarii - i takie są ich ceny. Ja rozumiem, że to jest ciężka praca, wymagająca wiedzy, doświadczenia, ale k... dla większości osób ponad 10k PLN to już jest astronomia - skąd Ci ludzie mają wziąć takie pieniądze???
Tym bardziej mnie mierzi tzw. succes fee. gdzie Ryszard Styczyński ZA DARMO wykonuje tak OGROMNĄ pracę!!!
Ja serio, chciałbym pozwać swój bank, ale mam ceny: 20kPLN za I+II+SN, plus do tego 10% succes fee - powiem Ci szczerze, że zaczynam się czuć rąbany nie tylko przez banki...

justus
Początkujący
Bank poszkodowanego: mBank
Kontaktowanie:

Postautor: justus » 28 stycznia 2017, 12:13

Dzień dobry. @hechter, a do czego Ci kancelaria prawna jeżeli masz podkładkę w orzecznictwie? Można samodzielnie powództwo wytoczyć i wygrać. A radcy prawni czy adwokaci różni są. Są dobrzy a są i tacy że szkoda pieniędzy. Dla nich Twoja sprawa jest jedną z iluś tam a dla Ciebie samego jest tą jedyną.

Zastępstwo procesowe czyli tzw. profesjonalny pełnomocnik (radca, adwokat) jest wymagany tylko przy kasacji czyli przed Sądem Najwyższym.

hechter
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Bank Ochrony Środowiska

Postautor: hechter » 28 stycznia 2017, 20:37

Żartujesz, prawda? Rozumiem, że sam pozwałeś mBank i sam prowadzisz swoją sprawę?
Samemu powództwo to można napisać, jak Ci sąsiad mieszkanie zaleje i będzie się wypierał odszkodowania.
A to są sprawy na kilkaset tysięcy PLN przeciwko największym cfaniakom i zakale na tym świecie.

justus
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: justus » 29 stycznia 2017, 04:29

Nie, nie żartuję. Jeszcze nie pozwałem ale zamierzam tego dokonać osobiście. Wystarczy wyrok w podobnej sprawie na który w pozwie powołam się i uzasadnienie tegoż wyroku - na podstawie uzasadnienia sporządzę pozew.

"Ale od roku-dwóch sensowna argumentacja jest dostępna na wyciągnięcie ręki,(...)" - Tomasz Frankowicz (patrz: pierwszy post).

dolores
Początkujący

Postautor: dolores » 29 stycznia 2017, 17:50

JaW
Forumowicz

Postautor: JaW » 29 stycznia 2017, 20:30

Niedawno wygrałem sprawę z mBankiem (stary portfel; pozew o zwrot nadpłaconej części rat) w pierwszej instancji.
Nie korzystałem z pomocy prawnika.
Spróbuję Ci pomóc jeśli napiszesz mi na priv coś więcej o swoim kredycie (denominowany czy waloryzowany, data umowy, kwota kredytu w PLN i walucie, transze - daty, kwoty, ilość rat według umowy, suma spłaconych rat kapitałowo-odsetkowych w PLN, obecne zadłużenie w walucie, ogólna Twoja sytuacja - dlaczego nie możesz spłacać).
Jeśli dostaniesz nakaz zapłaty - masz 14 dni na złożenie sprzeciwu. Wówczas sprawa ponownie trafi do sądu i to bank będzie musiał udowodnić, że masz jakiekolwiek zadłużenie co po ostatnich wyrokach nie będzie takie proste o ile masz wadliwie zredagowaną umowę.
JaW

Tomasz Frankowicz
Forumowicz

Postautor: Tomasz Frankowicz » 30 stycznia 2017, 15:58

Nie przesadzajcie z tymi kosztami, w zeszłym roku podpisałem ja i wiele osób taką na 2-3 tys. zła za instancję + succes fee ale od kwoty nadpłaty, żywej gotówki od banku + połowę zastępstwa procesowego. Wierzę, że są jeszcze tacy. Mój pewnie już takich stawek nie daje, bo i też trzeba go zrozumieć, kiedy nie był gwiazdą, to się wszyscy zachwycali B. Garlacz i do niego nie chcieli, więc dawał dobre warunki, teraz jak ma wygrane procesy, to wszyscy się rzucili, aby mu zaufać... Szukajcie takiego co 20 tys. PLN nie bierze na początek. Ja wydałem 3 tys. zł na początek i jestem po reklamacjach i mam super-mega napisany pozew w sądzie. Bez prawnika bym się nie wybierał. Znam się na sprawie, ale bez znajomości tych wszystkich kruczków proceduralnych pewnie bym poległ. A więc mimo wszystko polecam prawnika.

JaW
Forumowicz

Postautor: JaW » 30 stycznia 2017, 18:40

"Wiara góry przenosi", jednak nie warto wierzyć politykom. Oni z różnych powodów nigdy nie przyznają nam racji.
Tym niemniej warto poznać wszystkie możliwe opcje i wybrać właściwą dla siebie.
Znam "frankowiczów" płacących miesięczne raty w okolicy 8 kzł bez mrugnięcia okiem i takich, którzy z powodu różnych życiowych komplikacji nie płacą w ogóle. U tych drugich najgorsze jest to, że walcząc z bieżącymi problemami nie mają już sił ani czasu na szukanie informacji, prawników i możliwości wyjścia z impasu.
Jak napisałem, już za 50 zł. kosztów sądowych można samodzielnie przerwać bieg przedawnienia, a nawet przy odrobinie własnej pracy i szczęścia za 100-300 zł. uzyskać korzystne rozstrzygnięcie w elektronicznym postępowaniu nakazowym. Takie coś daje moc (z własnego doświadczenia), że chce się dalej walczyć.
Czego wszystkim wątpiącym życzę.
JaW

Tomasz Frankowicz
Forumowicz

Postautor: Tomasz Frankowicz » 31 stycznia 2017, 11:02

Jak napisał JaW - trzeba walczyć, próbować, nawet bez prawnika przerywać bieg przedawnienia.Z wątpienia nic nie będzie - z działania tak! Instrukcji jak działać jest sporo, strona mec. K.Orskiego:
https://konieczchf.pl/strategia-dzialania/
i naszych kolegów (pseudo)frankowiczów
http://odfrankujkredyt.info/
http://frankowicz.info/
oprócz oczywiście oficjalnej strony SBB to kopalnia wiedzy, tylko działać!

Wróć do „Problemy i interpretacje prawne”