Akcja informacyjna dla Sądów Okręgowych

Regulamin forum
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Andi2016
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Bank BPH (GE Money/BPH)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Akcja informacyjna dla Sądów Okręgowych

Postautor: Andi2016 » 31 stycznia 2017, 20:43

Dobry wieczór, nasza akcja przynosi efekty.Prezesi Sądów Okręgowych odpowiadają pozytywnie na nasze petycje .
Ja dostałem odpowiedż z Sądu Okręgowego w Gdansku.

Marrkefka
Początkujący
Bank poszkodowanego: mBank

Re: Akcja informacyjna dla Sądów Okręgowych

Postautor: Marrkefka » 17 lutego 2017, 00:36

A sądy rejonowe "komunikują się" z sądami okręgowymi? Bo w rejonowym mam świeżutko pozew złożony przeciwko mBankowi.
Pozdrawiam

angel
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Bank BPH (GE Money/BPH)

Postautor: angel » 17 lutego 2017, 13:38

Andi2016, jaka to akcja? jestem nowa na tym forum. W 10/2016 złożyliśmy w SO w Gdańsku pozew indywidualny p-ko naszemu bankowi, stąd moje zainteresowanie

kratos
Początkujący
Bank poszkodowanego: Bank Millennium

Postautor: kratos » 24 sierpnia 2017, 12:23

szanowni państwo , chciałby Państwa poinformować, ze czasopismo C.H.BECK rozesłało do sądów w Polsce Monografię prawniczą: "Życie umowy konsumenckiej po uznaniu jej postanowienia za nieuczciwe na tle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE" pod red.M. Romanowskiego.
Może niektórzy powiedzą, ze nie ma w tym nic nadzwyczajnego ale:
- po pierwsze po wstępnej lekturze monogragfia zawiera wiele tez niekorzystnych dla kredytobiorców (np. autorzy krytykują orzeczenia sądów w którym kredyt frankowy indeksowany stał się kredytem złotówkowym),
- zastanawiające jest dlaczego wydawnictwo zdecydowało się ZA DARMO przesłać monogragfię do sądów, na ogół sądy korzystają na zasadzie odpłatności za wszelkie udostępniane czasopisma, nie zdarzyło się żeby CH BECK wcielał się w rolę Świętego Mikołaja tym bardziej że wcześniej wydawnictwo nie udostępniało za darmowo swoich czasopism,
- w związku z powyższym rodzi się pytanie czy to nie jest czasem ukryta forma lobbingu bankowego i chęć wpływania na orzecznictwo sądowe, czytając monografię ma się wrażenie, że była napisano pod zamówienie bankowców.

Zarząd SBB musi tą sprawę zbadać, choćby zwracając się w trybie info pub. od sądów z zapytaniem czy wszystkie otrzymały monografię nie płacąc za nią.

jcent
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Getin Noble Bank
Kontaktowanie:

Postautor: jcent » 08 listopada 2017, 22:21

myślę ,że o kolejna akcja "dobrej zmiany"

Wróć do „Problemy i interpretacje prawne”