Ustawa o kredycie hipotecznym

Regulamin forum
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Andja
Początkujący
Bank poszkodowanego: Bank BPH (GE Money/BPH)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ustawa o kredycie hipotecznym

Postautor: Andja » 08 sierpnia 2017, 12:12

Witam

Zgodnie z ustawa o kredycie hipotecznym, ktora weszla w zycie 21.07.2017 kredytobiorca chcacy splacic calosc kredytu ze zmiennym oprocentowaniem (w przypadku, kiedy minely 3 lata od momentu zaciagniecia kredytu) powininen miec mozliwosc splaty calkowitej bez placenia prowizji. Probowalam sie dowiedziec jak sytuacja wyglada w banku BPH, gdzie aktualnie nadal mam kredyt w CHF. Pierwsza odpowiedz byla taka, ze mojej umowy kredytowej ta ustawa nie dotyczy, poniewaz obejmuje umowy podpisane od 22.07.2017.

Czy bank BPH ma w tym przypadku racje?

Na moja prosbe o weryfikacje ich stanowiska przedstawiciel banku BPH po kilku dniach stwierdzil, ze cytuje "nic im nie wiadomo, zeby ich jako instytucje finanowa ta ustawa dotyczyla". Poprosilam o odpowiedz na pismie. Czekam.

Wróć do „Problemy i interpretacje prawne”