upadłość konsumencka

Jaroslaw
Początkujący
Bank poszkodowanego: mBank

upadłość konsumencka

Postautor: Jaroslaw » 31 sierpnia 2016, 14:00

Witam,
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z upadłością konsumencką? Jakie kancelarie są godne polecenia? Jak do kredytów frankowych podchodzą sądy? Co w przypadku rozwodników, czy upadłość jednego z nich oznacza powstanie tego samego długu i współmałżonka?
Prośba o pomoc kogos kompetentnego
pozdrawiam
JZ

Awatar użytkownika
Maciulinek
Administrator
Bank poszkodowanego: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA (Inteligo)
Kontaktowanie:

Re: upadłość konsumencka

Postautor: Maciulinek » 21 listopada 2016, 23:57

Lista kancelarii jest tutaj: viewtopic.php?f=4&p=724#p724.
Koordynator IT Warszawa.

Hubert Osiński
Początkujący
Bank poszkodowanego: Raiffeisen Polbank

Postautor: Hubert Osiński » 19 lutego 2017, 10:36

Nie mam pojęcia jak jest z podziałem długów, chyba po równo jeśli jest wspólnota.
Rozważcie może ew. stosowne zorganizowanie intercyzy przed upadłością?

Tomasz Frankowicz
Forumowicz
Bank poszkodowanego: Getin Noble Bank

Postautor: Tomasz Frankowicz » 19 lutego 2017, 23:10

Nie mam doświadczenia, ale wielokrotnie czytałem, że to kanał, należy uważać, i generalnie się średnio opłaca, szczególnie, że bez osłony prawnika ani rusz.

Awatar użytkownika
marcin.pachla
Początkujący
Bank poszkodowanego: Raiffeisen Polbank

Postautor: marcin.pachla » 05 marca 2017, 19:07

andrzejzacher
Początkujący
Bank poszkodowanego: Nie mam kredytu w banku

Postautor: andrzejzacher » 08 marca 2017, 12:41

Witam serdecznie.
Moim zdaniem upadłość konsumencka to dobre rozwiązanie dla osób których sytuacji nie rokuje żadnej poprawy a stan niewypłacalności jest zaakcentowany bez cienia wątpliwości. Chodzi mi tutaj o osoby, które mają zobowiązania w kilku instytucjach i są one wymagalne od dawna.
Co do kredytów frankowych i upadłości...nie uważam żeby upadłość miała zrekompensować stratę, którą poniosły osoby zaciągając kredyt w walucie obcej, jest to jednak pomysł na to jak pozbyć się problemu( dla tych którzy nie mają sił ani czasu już walczyć) i rozpocząć życie bez dużego kredytu hipotecznego. Z doświadczenia wiem, że fakt zaciągnięcia kredytu w walucie obcej jest dla sądów gospodarczych znakomitą przesłanką aby przychylić się do wniosku i takową upadłość przyznać.
Politycy zamiast spełnić obietnice wyborcze dają ludziom upadłość konsumencką. Jeżeli potrzebują Państwo fachowej pomocy przy tym zagadnieniu zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam

Kirk70
Początkujący
Bank poszkodowanego: ING Bank Śląski

Postautor: Kirk70 » 05 września 2017, 22:25

Darky
Początkujący
Bank poszkodowanego: Nie mam kredytu w banku

Postautor: Darky » 11 stycznia 2018, 09:03

Sporo jest firm/kancelarii, które zajmują się kwestią upadłości konsumenckiej. Jeśli ktoś chciałby z tego skorzystać, a nie ma na ten temat pojęcia to według mnie warto się zainteresować. Na Facebooku https://www.facebook.com/pg/upadlosc.konsumencka.szczecin/reviews/?ref=page_internal można poczytać opinie o firmie, która pomaga chcącym ogłosić upadłość. Można do nich napisać z pytaniem i na pewno pomogą.

Wróć do „Upadłość konsumencka”